Yeni Nesil Yayıncılık Sorunlar Çözümler paneli

Bu haftasonu, cumartesi sabahı 10 - 11.15 arasında sizleri Harbiye Askeri Müzesi'ne bekliyorum. Elektrik Mühendisleri Odası etkinliğinde Yeni Nesil Yayıncılık, Sorunlar - Çözümler başlıklı panelin oturum başkanlığını yapacağım. 
Dört değerli konuşmacımız olacak panelde. Merdan Yanardağ, Bora Güngören, Ali Kızıl ve Halil İbrahim Törer. İsimleri, konuşma sırasına göre yazdım. Ali Kızıl ve Bora Güngören işin teknoloji tarafına dair çok ilginç sunumlar yapacak. Merdan Yanardağ bir yayıncı gözüyle yeni nesil yayıncılığı değerlendirecek, Halil İbrahim Törer ise sektörün önemli STK'larından RATEM'i temsilen görüşlerini paylaşacak. 
Yayıncılık alanında 21 senedir çalışan bendeniz ise kısaca bir kaç veri sunup sözü panelistlere bırakacağım. Bir cumartesi sabahında salondan soru alabilirsek, sunumların ardından soru-yanıta geçeceğiz. Aksi durumda değerli panelistlere soruları ben yönelteceğim. 
Büyük olasılıkla video kaydı yapılır etkinlikte. Katılamayacak olanlar için, bu yazıyı ileride güncelleyerek, sunumun bağlantısını paylaşırım diye umuyorum. 
Hepinizi beklerim. 

Yorumlar

Korecan dedi ki…
Sayısal karasal radyo-tv işi çok uzadı. RTÜK çok hantal bu konuda.
Özgür Coşar dedi ki…
@Korecan, gerçekten çok gecikildi. Kimler üzerine düşeni yapmadı konusu epey uzun. Ancak sonuç değişmiyor ne yazık ki...
Korecan dedi ki…
DVB-T derken DVB-T2 geldi. Üstüne HEVC kodek dendi. Yine olmadı. Şimdi de 5G üzerinden sayısal yayıncılık gündemde.
Özgür Coşar dedi ki…
@Korecan, yerinde tespitler. Konuyu siz de yakından takip ediyorsunuz anlaşılan. 5G konuşuluyor, en azından ben konuşulması gerektiğini düşünenlerdenim. Ancak, işin doğrusu gerek maliyetler gerek standartların henüz netleşmemiş olması nedeniyle broadcast için sadece 5G ne kadar uygun olur bilemiyorum.
Kıymetli katkılarınız için teşekkür ederim.