Cuma, Ocak 22, 2016

Internet ve bilgisayar kullanım anketi

2015 yazı, soğuk ve karlı başkentte yeşili özleyenler için
Öncelikle sizlere, siz kıymetli okurlara bir soru: Türkiye'de 16-74 yaş arasındaki insanların ne kadarı hayatında interneti HİÇ kullanmamıştır? 

Veri paketli cep telefonları yaygınlaşırken, internet bağlantısı iş yerlerinde, evlerde ve okullarda hızlanırken, ülkemizde yaşayan 16-74 yaş aralığındaki insanların %45,2'i henüz internet ile tanışmamış. Kadınlarda bu oran %54,4 iken erkeklerde %36. 

Facebook'ta paylaştım, viral oldu. Artık bambaşka bir ülke olacağız diye düşünüp düşünüp, sonra her seçimde hayal kırıklığına uğrayanlar. Başarısızlığınızın sebeplerinden birisi de bu olabilir :) Ülkenin yarısı, sizin ve elbette benim, yaptıklarımızdan, yazdıklarımızdan habersiz. Benim açımdan pek dert edinilecek bir istatistik değil bu. Sonuçta blogu çıkar beklentisi için yazmıyorum. Okunma sayılarını takip ediyorum, çünkü hangi tür yazılar daha ilgi çekici oluyor sorusunun yanıtı ilginç geliyor. Bir ara paylaşayım hatta en çok ilgi gören yazıları. Ancak, ülke siyasetine soyunanlar, facebook'ta LIKE etmeyene benzemmiyor hayatı dönüştürmek. Emek istiyor, kapı kapı dolaşmak istiyor. Naçizane hatırlatayım istedim. 

TUİK istatistiklerine aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz:

Hiç yorum yok: