Cuma, Aralık 11, 2015

2016 biterken

Paris, 2013
Gelenekselleşen bir şey değil benim yaptığım. Kimi blog yazarları yıl başında hedeflerini, yıl sonunda değerlendirmelerini yazıyor. Yalan yok, başlarda kıskanıyordum böylelerini. Zaman içerisinde gördüm ki aslında kısa vadeli, ki bir yıl bu anlamda pek kısa, hedefler koymak bana göre değil. Benim de hedefim var elbette hayatta. Ancak bu ömürlük bir hedef.

Gene de 2016 biterken, yani ömür dediğimiz ve süresini bilmediğimiz bu dünyadaki hayatımızdan bir yıl daha geçerken, o "ömürlük" hedefimle aramdaki mesafeyi ölçmenin bir sakıncası yok. 

Hedefim kısa ve net: Birisi, ki onun kim olduğunu hepimiz/hepiniz biliyoruz/biliyorsunuz, Özgür'ü nasıl bilirsiniz/bilirdiniz diye sorduğunda duymanızı istediğim de bu: iyi bilirdik

Bu "ömürlük" hedefe ulaşmak için geçilmesi gereken yollar var elbette. Şimdi bunlardan bahsetmektense daha fazla ilgi göreceğini düşündüğüm, elle tutulur projelerimden söz edeceğim, 2016 için.

Eğer sağlığım ve elimde olmayan koşullarda bir terslik oluşmaz ise 2016 için iki seyahat planladım mesleki gelişimime katkı olsun diye:

  • 14 - 16 Mart 2016'da Venedik / İtalya'da düzenlenecek DVB World konferansına katılacağım. Uçak bileti, otel rezervasyonu ve konferans katılım ücretini kendim karşılıyorum bir kez daha. Organizasyonun bana toplam maliyeti 1000 € civarında oluyor. 
  • 8 - 12 Eylül 2016'da Amsterdam / Hollanda'da düzenlenecek IBC 2016 konferans - fuarına konuşmacı olarak katılmak. Konuşmacı olmak için etkinliğe başvuru gönderdim, bakalım yanıt bekliyorum. Kabul ederlerse blog yazarı ünvanı ile sunum yapacağım elbette. Tüm etkinliğin maliyeti 700 € civarında olacak diye hesaplıyorum.
NAB yok bu listede diyenler için, ne yazık ki demekle yetineceğim. Bu iki önemli etkinliğe katılımın bana maliyeti 1700 € ve parayı tamamen ve sadece öz kaynaklarla karşılayacağım gibi görünüyor. NAB'nin maliyeti ise tek başına 1500 € civarında. Zaman yaklaştıkça maliyet de artıyor, malum Vegas'a gidiş geliş epey tutuyor. Bu konuda bir kaç farklı düşüncem var, bakalım. Eğer hayata geçirmeye karar verirsem zaten duyarsınız yakında. 

Bir başka önemli 2016 hedefim Mart sonuna kadar tamamlanması gereken bir seçim süreci. Muhtemelen bu süreç benim Venedik seyahatiyle çakışacak ve zaten çakışmasa bile pek zor görünen başarı olasılığı, bu çakışma sonucu girişimde bile bulunamayarak son bulacak. Gene de 27 Aralık 2015'te bloga koyacağım bir yazı ile adaylığımı açıklayacağım. Neden aday oldum, neler eksik yapılıyor ve ben ne yapacağım bölümleriyle birlikte. 

Hiç yorum yok: