Perşembe, Ekim 08, 2015

blogların kaderi


Bu yazıyı okuduğunuz blog 10 yılı aşkın bir süredir yayında. Bugüne kadar 1300'e yakın sayıda yazı yayınladım. Kitap ve teknik etiketliler ağırlığı oluşturuyor. Artık bir karar vermenin zamanı geldi ve geçti belki de. 

Malum 2013'ten bu yana Sadeceozgur'ün kardeşi var. TVTechTR, İngilizce olarak sadece radyo / televizyon teknolojisi, uygulamaları konulu olarak başladı ve öyle devam ediyor. Özellikle teknolojinin Türkiye'ye yansımalarını işlemeye çalışıyorum. 

TVTechTR sayesinde bu güne kadar dört uluslararası etkinliğe ücret ödemeden katılabildim. Birisinde konaklamamı da karşıladı düzenleyici kuruluş. Kasım ayının başında Londra'da düzenlenecek bir etkinlik için de davet aldım. Gene konaklamamı karşılayacak düzenleyici kuruluş. Ancak, gelin görün ki yol parası ve UK vizesi gibi masraflar bile cepten verilecek gibi değil. Büyük olasılıkla, içeriği kaliteli de olsa, katılamayacağım.

TVTechTR'in başarısı sonrası Sadeceozgur'de de bir takım yeniliklere gitmeye karar verdim. Artık, aklıma her geleni yazdığım kişisel bir dertleşme platformu olmayacak Sadeceozgur. Daha hedefe odaklı, daha sanat / kültür / kent ağırlıklı bir paylaşım merkezi olacak. Teknik yazıları, arşiv amaçlı olarak sitede bırakacağım. Ancak Türkçe teknik / teknoloji yazısı yayınlamayacağım bundan böyle. Belki ileride bir potansiyel görürsem, Türkçe TV teknolojisi yazılarının yer alacağı yeni bir blog açarım. Ayrıca söyleşilere daha fazla yer vereceğim. İçerikleri gene sanat / kültür / kent / yaşam olacak.

Bu bağlamda elbette hedeflerim var. Ankara'da sanat / kültür / kitap konularında referans olacak bir blog olmak en büyük hedefim. 

İmza günlerine, sergi açılışlarında, konserlere davet edilmeye başlarsam, Sadeceözgür blogunu başarılı olmuş sayacağım. 

Hep dediğim gibi, Allah utandırmasın...

Meraklısına not: Fotograf 2011 yılında Ankara'da çekilmişti. Kafamdaki sekiz köşeli şapka, Elazığ yöresinin geleneksel şapkalarından. Evdeki şapkalarım arasında özel bir yeri vardır, otantik olması nedeniyle. Kullanımı pek pratik değil :)

Hiç yorum yok: