Cuma, Ağustos 28, 2015

Zümra Sultan Konağı / Altınoluk

Edremit körfezinde bir yere gidip Altınoluk köyünün meydanına çıkmayan yoktur sanırım. Körfezin, büyük bölümünü kuşbakışı izleyebileceğiniz, tepeye kurulmuş bu köy, bir zamanlar ruhban okuluna da ev sahipliği yapmış. Meydanda bir çok çay bahçesi, kafe var. Her ne hikmetse meydandaki bu tesislerin hiç birisinin tuvaleti yok. Köy meydanındaki tek tuvalet, caminin yanında. O da hiç temiz değil ne yazık ki. 

Her işin bir sebebi var elbette. Bizim düzgün, temiz tuvalet arayışımız, o kadar gittiğimiz Altınoluk tepesindeki saklı konağı görmemize vesile oldu. Zümra Sultan Konağı, eski bir konağın aslına uygun restore edilmesi sonucu oluşturuluş, her köşesinde zerafet ve özen görünen bir butik otel. Altısı çift kişilik biri suit olmak üzere toplam yedi odalı bu küçük/butik otel, meydanın biraz daha yukarısında yer alıyor. Oldukça başarılı tasarlanmış bir web sayfaları da var. Bizim aile büyükleri bölgede oldukları için otellerde konaklamıyoruz, ancak bölgenin farklı otellerinden olduğunu söyleyebilirim. 

Adres ve telefon bilgileri şöyle:
Altınoluk Mahallesi
Memduh Tunç Caddesi No:9
Edremit / Balıkesir
0266 395 03 66

fotografın yazıyla ilişkisini kurmaya çalışmayın. Konağın fotografını çekemedim, telefon şarjdaydı. Web sayfasından bir fotograf alayım dedim, beceremedim. Ben de yazı görselsiz kalmasın diye bu kediciği koydum. ODTÜ Güdaş'ın orada çekmiştim yıllar önce...

Hiç yorum yok: