Pazar, Ağustos 30, 2015

pazar önerisi: Eymir etrafında bisiklet keyfi

"Bisikletim yok", "iki tekerlek bisiklet süremiyorum", "Eymir giriş kartım yok", "ODTÜ ile hali hazırda hiçbir ilişkim yok"...

Yukarıda yazdıklarım tümü benim için de geçerli. Yüksek lisansı da sayarsam 10 yılım ODTÜ'de geçse bile artık okul ile ilişkim yok, ne bisikletim var, ne de iki tekerlek binebiliyorum. Göl kartını bir kez aldım ama artık o da yok. Ancak bunların hiçbirisi Eymir gölü etrafında bisiklet keyfi yapmama / yapmanıza engel değil. 

Öyle güzel ürünler getirmişler ki kiralık olarak, artık çoluk çocuk aynı bisiklet ile dolaşabilirsiniz. İsterseniz sepetli üç tekerlekli kiralayın, ister dört tekerli, çift kişi tarafından sürülen ve toplamda dört koltuklu olanını. Fiyatlar, kiraladığınız türe göre değişiyor. Göl girişinde arabanızı park edebileceğiniz yeterince büyük alanlar var. Herkes yardımcı olmaya hazır. Göl etrafında trafik tek yönlü akıyor, bunu akıldan çıkartmamak gerekli. Bir de yokuşları tercih etmeyin, küçücük yokuşlar bile bisikletle çıkılması zor zirveler haline dönüşüyor. 

Sazlıklardan havalanan...

Demir atım

Mola yerlerinden birisi

Bisiklet çok, öyle sanıyorum ki rezervasyon yapmaya falan gerek yoktur. Pazar günü gitmedim hiç, o yüzden pazarları bilemiyorum, gene de gitmeden göremezsiniz :)

Bu arada bilmeyenler için söyleyeyim Ankara'da 106,5 MHz'de Joy FM var. Karnaval grubunun bir radyosu. Bu kadar mı kaliteli müzikler çalınır. İyi ki varsınız Karnaval grubu...

Hiç yorum yok: