Salı, Temmuz 21, 2015

Roman ödüllü soru: Burası neresi?

Bir yazıyla çok amacı gerçekleştirmeye çalışıyorum:

  • Düzenli okuyucu edinmek: Sadece arama motorunda bir şeyler ararken ulaşanlar, fark ettim ki bir daha gelmiyor :) Aslına bakarsanız 10 yıllık bir blog için durum vahim. İnsanlar anlamıyor demek kolayı işin. Bakalım yeni birşeyler deniyorum. Yıllar önce kapattığım LinkedIn ve Facebook hesaplarımı yeniden açtım. Bu kez seçicilik yapmıyorum. Amacım tek ve net. Bloga okuyucu taşımak. Arada eski arkadaşlarla sohbet, meslektaşlarla paylaşımlar da dışsal faydaları.
  • Önemsediğim ve daha çok okunmasını istediğim romanların tanıtımına katkı sunmak: "Aklınızı değil yüreğinizi kullanın" diyen, "sorun sistemde değil sizde"yi öğreten "kişisel gelişim" kitaplarının dışında aklı zorlayan, okuyucusundan emek isteyen, okuduktan sonra bir süreliğine etkisinden kurtulamayacağınız eserlerle tanıştırayım istiyorum. 
  • Ankara'nın çok bilinmeyen mekanlarını tanıtmak: Ankara'yı sevenlerdenim. Ömrümün büyük bölümü Ankara'da geçti. Her yerini ayrı severim, epey yerini de yürüyerek dolaşmışlığım vardır. Bu aralar, gezdiğim yerlerde fotograflar çekip yarışma sorularını biriktiriyorum. Eminim ki aranızda ilk gördüğünde tanıyanlar olacak. 
Lafı bırakıp icraata devam edeyim. İşte bu haftanın sorusu. Fotografta gördüğünüz yer Ankara'da bir yer ama hangi mekan? 
Ödül geçen hafta ile aynı : Kaan Arslanoğlu'nun Reenkarnasyon Kulübü. Roman ile ilgili farklı yıllarda iki yazı eklemiştim bloguma. Bunlara aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz. Doğru yanıtı yorum kısmına ilk ekleyen, ardından sadece.ozgur AT gmail.com adresine iletişim bilgilerini gönderecek ve roman kargosu ödenmiş olarak kapısına kadar ulaşacak. 


2 yorum:

Adsız dedi ki...

ANKARA ŞARAP FABRİKASI MÜZESİ TEKEL

sadeceozgur dedi ki...

Kıymetli yorumcu tebrik ederim. Adres bilgilerinizi gönderin kitabı gondereyim