Salı, Kasım 19, 2013

deneyerek öğrenin: Feza Gürsey Bilim Merkezi ve İşte Güneş sergisi

Feza Gürsey Bilim Merkezi, Ankara'da yaşayanlar için büyük bir şans. Zamanında golf sahası için ayrılan Altınsoy'un belediye başkanlığı döneminde park olarak Ankara'nın hizmetine sunulan Altınpark içerisinde yer alıyor. Deneyerek öğrenmenin keyfine ailecek varabileceğiniz bir yer. Henüz 4,5 yaşındaki kızlarımızın da 40 yaşına gelmek üzere olan bizlerin de ilgisini çeken deney setleri vardı. Merkezi gezerken rehberlik yapan görevlilerin de bulunması işleri kolaylaştırıyor. 
Bu önemli bilim merkezi üç ay boyunca önemli bir sergiye de ev sahipliği yapacak. Sergiyi şehrimize getiren Alman Kültür Merkezi olarak bildiğimiz Goethe Enstitüsü. İstanbul ziyareti sonrasında şehrimize gelen İŞTE GÜNEŞ adlı sergi, Ankara'nın ardından İzmir'e gidecekmiş. Nükleer santrallerini kapatma kararını veren Almanya, yenilenebilir enerji konusunda araştırmalara hız verdi. Rüzgar ve güneş enerjisinde öne çıkan şirketlerin Almanya kökenli olmasına şaşmamak gerekli. Almanya'ya kıyasla güneş enerjisi için çok daha uygun coğrafi konuma sahip ülkemizde, güneş enerjisi farkındalığı yaratması bakımından İŞTE GÜNEŞ sergisi önemli bir etkinlik. 
Çocuklarla birebir ilgilenen, üniversite mezunu ablalar ve abiler, her soruyu sabırla yanıtlıyor. Yeri geliyor onlarla oyunlar oynuyor yeri geliyor maket ev yapıyor. Sergiyi gezdikten sonra, özellikle ilk okul çağındaki çocukların, etraflarına farklı bir gözle bakacağı kesin. 
31 Ocak 2014 tarihine kadar haftanın 7 günü 10 - 17 saatleri arasında gezilebilecek olan sergiye okul olarak katılmak isteyenlerin Tel: (0312) 317 99 19 -596 00 15 telefonlarından rezervasyon yaptırmaları gerekiyor. 

Serginin Almanca web sayfası için burayı tıklayabilirsiniz. 

İrfan Baştuğ Caddesi,142, Altınpark

Aydınlıkevler, 06140. ANKARA

 Telefon: +90 (312) 317 99 19 

4 yorum:

Mehmet dedi ki...

Değerli yazınız için teşekkür ederiz. Ankara'da herkesin sergimizi ziyaret etmesini bekliyoruz.

SADECEOZGUR dedi ki...

asıl ben teşekkür ederim böylesi keyifli bir sergi organize ettiğiniz için

Adsız dedi ki...

Cok tesekkurler çocuklarla gitmek lazım

Adsız dedi ki...

Rica ederim. Avmye götürmekten cok daha iyi olur emin olun