Salı, Ocak 11, 2011

günlük giyeceği kıyafetini karısına/kardeşine/annesine seçtiren erkekler

Bu başlıkta bir yazı yazacağım aklıma gelmezdi. Günün en keyif verici etkinliklerinden birisi olduğunu düşündüğüm, bugün ne giysem sorusunu yanıtlama sürecini, bir başkasına devretmeyi kim ister derdim. Arkadaşlarla sohbet ederken fark ettim böyle birilerinin olduğunu. Sonra, sayılarının az olmadığını görünce, böyle bir yazı yazayım dedim. Belki durumu açıklayan yorumlar gelir. Böylesi, bence çok ilginç, bir durumun nedenini anlamış olurum/z. Yorum yazmaya niyetliler için durumu bir kaç maddede özetleyeyim:

  • Günlük ne giyeceğine bir başkası karar veriyor. Çoğunlukla bir gece öncesinde, giyilecek kıyafetler seçilip dolapta yerini alıyor. Bu seçim işlemini haftalık yapanlar da var(mış). Pazartesinden cumaya giyilecekler hazırlanıp, günlerine göre askılarda bekliyor(muş).
  • Seçimin önceden yapılmasında bir gariplik yok elbette. Giyilmesi planlanan kıyafetin temizliği, ütüsü, kravatın cekete, gömleğin pantolona, ayakkabının çoraba uyumuna bakmak lazım. Bu normal süreci, bence, anormal hale getiren, kıyafetlerin seçimini giyecek kişinin dışında birisinin yapması. 
  • Kıyafetleri giyecek kişi çok meşgul, ya da çok ünlü birisi olsa durum o kadar anormal gözükmeyebilir. Kıyafet seçimi, ki bence günün en keyifli etkinliklerinden, için ayıracak vakti olmayanlara ya da dış görünüşün çok önemli olduğu durumlarda profesyonel yardım alınmasını anlayabilirim.
  • Günlük giyecek kıyafetlerini seçmeyen hemcinslerimin çoğu, kıyafet alış verişi işini de kendileri yapmıyor. Gömlekten takıma alış veriş annenin/eşin işleri arasında yer alıyor. Aslında bunda garipsenecek bir şey yok. Günlük giyeceğini seçmeyen birisinin gelecek günlerde neler giyeceğini seçmesi şaşırtıcı olurdu. 
Bana ilk duyduğumda inandırıcılıktan uzak gelen, yukarıda anlatmaya çalıştığım durum, sandığımdan çok daha yaygınmış. Durumu bir de yaşayanlardan okumak isterim. Hemcinslerimden ve hemcinslerime yardımcı olan anne/eş/kız kardeşlerden yorumlar bekliyorum, gelmeyeceğini bilsem bile...

2 yorum:

Adsız dedi ki...

:-)) evet evet var böyle insanlar. denk gelmiştim. alışverişe gitmiyorlar, anneleri onlara alıyor. Önceleri alışverişten hoşlanmadıklarını düşündüm, sonra anormal olduklarına karar verdim. :-) arzu

SADECEOZGUR dedi ki...

bence de bir anormallik var.