Pazar, Ekim 17, 2010

Üç Küçük Kuzucuk, Pembe Kurbağa Tiyatrosu

Bloga tiyatro oyunu yorumu girmeyeli epey zaman olmuş. Blogdaki kayıtlara göre en son 15 Şubat 2009 tarihinde Ölüm ve Kız adlı Ankara Sanat Tiyatrosu'nun sahnelediği oyunu izlemişim. Bir yıldan uzun süre sonra yeni bir oyun ile karşınızdayım: Üç Küçük Kuzucuk. Daha önce tek perdelik oyunlar izlemiştim. İlk kez bu kadar kısa bir tek perdelik oyun izledim: 30 dakika. İzleyiciler, yani oyunun asıl hitabettiği kesim, bizim ufaklıklar ve kimi onlardan bir kaç ay büyük kimi bir kaç ay küçük akranları. Pembe Kurbağa Çocuk (belki bebek demek daha doğru) Tiyatrosu'nun oyununu izledik ailecek.
Bebek/çocuklara yönelik oyun nasıl olurmuş görmüş olduk. Bol müzikli, bol alkışlı, bol tekrarlı ve bol mesajlı. Hepsinin ötesinde bol eğlenceli :) Küçük bir salonu dolduran, kimi minderin kimi halının üzerinde oturmuş bücürükler ile kimi sıkıntıdan patlayan kimi eğlenen yanlarındaki velileri. Sahnede yaptığı işi önemsediği ve aynı zamanda keyif aldığı hissedilen Ali Nihat Yavşan ile ismini bilmediğimiz genç arkadaş. Oyunun sonunda izleyicilere sunulan kurabiyeler. Henüz bir buçuk yaşında bile olmayan ikiz kızlarımız hem oyunu hem kurabiyeyi pek sevdiler. Doktorumuzun verdiği ödev üzerine gelmiştik Pembe Kurbağa'ya. Sanırım abonesi olacağız bu sezon boyunca. Kasım ayındaki oyunu iple çekiyoruz :) 
Yeri çok kolay. Dedeman Oteli'ni bilenler için Dedeman'ı geçince sağ kolda kalıyor. Akay Hastanesi'nin yanındaki bina. Bir diğer ipucu olarak Seğmen Oteli'nin karşısı diyeyim. Posta adresi ise Büklüm sokak N0:8/11 Kavaklıdere ANKARA - TÜRKİYE.
Telefon 0 312 418 02 98

http://www.pembekurbaga.com.tr/

Hiç yorum yok: