Çarşamba, Şubat 24, 2010

TTNet'ten WebTV: tivibu

Türk Telekom'dan uzunca süredir beklenen IPTV hizmetinin duyurusu henüz yapılmadan WebTV hizmeti tivibu'nun reklamları televizyon kanallarında dönmeye başladı. Birçok internet sitesinde WebTV ile IPTV arasındaki farkların ne olduğuna ilişkin bilgiler bulabilirsiniz. Oralara bakmaya üşenenler olur diye ikisini ayıran en temel noktaları belirteyim istedim.
  • IPTV, yayını almaya uygun ek bir cihaz (set üstü kutusu - set top box) yardımı ile televizyondan izlenir. WebTV, bilgisayardan ya da internete bağlanabilen cep telefonu, cep bilgisayarı vb cihazlardan izlenir.
  • IPTV'de hizmet kalitesi (Quality of Service) garantisi vardır. WebTV'de internet bağlantısında yaşanabilecek yığılmalar hizmetin kalitesini düşürebilir.
Oldukça uygun fiyatlarıyla sunulmaya başlanan Tivibu hizmetini almayı düşünenlerin ilgili sayfadaki Sıkça Sorulan Sorular bölümünü dikkatli okumalarını öneririm.
TTNet'e kotalı abone olanların, Sıkça Sorulan Sorular bölümünde de yanıtlandığı üzere Tivibu hizmeti, TTNet kotasına ciddi yük getirebilecek bir hizmet olduğunu unutması gerekir...

Hiç yorum yok: