Cumartesi, Ağustos 23, 2008

NTV futbol oyununun yarattığı hayal kırıklığı

Malum bir dönemdir NTV'nin Football Tycoon adlı oyununun müdavimi olduğumu yazmıştım. Sonuçta bir bilgisayar oyunu. Çeşitli parametrelere göre maçların sonuçları belirleniyor. Ancak oyunda öyle ilginçlikler olmaya başladı ki oyunun idarecilerine bir e-posta gönderip, bence oyundaki bug'ın düzeltilmesini aksi durumda takımımı silip blogumda bu durumu açıklayacağımı söyledim. Yaklaşık 24 saat geçti iletiyi göndereli. herhangi bir yanıt gelmedi. Bunun üzerine kısa süre önce takımımı sildim.
Gelelim bug'a. Aslında bug'dan ziyade saçmalık da denebilir belki bu duruma. Takımım 4-2 ileride oynarken 69. dakika'da 2 adet penaltı golü yemiş. Takıldığım nokta aynı dakikada iki penaltı golü. 69 ve 70. dakikalar bile değil. Her iki gol de penaltıdan ve her ikisi de aynı dakikada. Belli ki yazılımı geliştirenler böyle bir duruma karşı kontrol koymayı unutmuşlar. Sonuçta bir dönem zamanımı çalan bir oyundan kurtulduğum için sevinmeliyim aslında.
Halen bu oyunda yer alanlara bir iki tavsiyem olacak. Ben hemen hemen hiç yapmadım ancak kazanmak istiyorsanız yapmanız gereken çok basit. Maçlar 17'de başlıyor. Siz 16.55 gibi casus gönderin. Rakibin oyun sistemine göre kendinizinkini değiştiriverin ve kazanın. Bir çok oyuncu bunu yapıyor ve yaptığını çeşitli bloglarda yazıyor. Şimdi bir oyunu bu kadar zevkten ve heyecandan mahrum bırakan casusluk özelliği neden konulur? Bu özellik varken onu kullanıp kazanmak kime ne zevk verir? İnsanlar böylesi oyunlara neden vaktini ayırır? ve hatta bu satırların yazarı neden parmaklarını yorar? Siz, neden gözlerinizi yorup bu saçma yazıyı okursunuz....
Neyse, saçmalığa son.

Hiç yorum yok: