Çarşamba, Nisan 16, 2008

radyo POWER XL: extra lounge

Yayıncılık sektörü gittikçe daha rafine (işlemden geçmiş, arındırılmış anlamında kullanıyorum) hale geliyor. Genel beğeniye yönelik yayın yapan radyo ve televizyonları kenara koyarsak, ki çoktan koymamız gerekiyordu, tematik kanallar (özel ilgiye göre) televizyon alanında epeyden var. Özellikle kapasite sorunu yaşanmayan uydu platformlarında. Ülkemizin yayın sektörünün sürükleyicisi büyük grupların tematik kanallarını, hem kendi kurdukları platformlarda hem de FTA (Free To Air) olarak görmek mümkün.
Bu uzun girizgahtan sonra gelelim yazının başlığına. Son zamanlarda her arabaya binişte hatırladığım ve ne yazık ki arabadan indiğimde unuttuğum bir konu hakkında bu yazı. Tematik radyonun en başarılı örneği, gene Power Grubu'ndan: Power XL. Teknolojik alt yapısı ve müzik kalitesine (yayın kalitesi) verdiği önemle dikkatli dinleyicilerin gönlüne taht kurmuş Power grubu önce PowerTürk ile Türkçe müzik dinleyicilerini kazandı şimdilerde Lounge diye adlandırılan türün dinleyicilerini büyülüyor. Günün 24 saati haftanın 7 günü, sıkmadan, bunaltmadan, istasyon değiştirmeden dinleyebileceğiniz bir radyo Power XL, Extra Lounge :)
Ankara frekansı 98.8 MHz. İnternette de sayfası var ve dinlenebiliyor:
http://www.powerxl.com.tr
Yazıda, üzülerek, güncelleme yapmam gerekiyor. Ne yazık ki Power XL, Ankara vericisini kapattı epey zamandır. Bu frekanstan Fonemen adlı başka bir radyo var artık. Power XL'i internetten dinlemek halen olanaklı...

Hiç yorum yok: