Perşembe, Mart 20, 2008

Datça'nın yeni yıldızı olmaya aday: Villa Aşina

Villa Carla'ya gideli iki yıl oldu. Etkisi hala sürüyor desem yalan olmaz. Bilgisayarımın masa üzerinde uzun süre fotografın (yan tarafta görebilirsiniz) durmasının payı büyük elbette :) Villa Carla'yı benzerlerinden ayıran iki temel özellik tespit etmiştik. Bunlardan birincisi sizlerin de fotograflardan görebildiği eşsiz manzara. İkinci ve belki birinciden de önemli özellik ise işletmedeki samimiyet. Tüm gününü misafirlerin rahatına ayıran, sabah kahvaltıda öğleden sonra kahve keyfinde ve akşam yemekte güler yüzünü eksik etmeyen personel, ki kalabalık bir grup değil bahsettiğim, giderken arabanızdan arkasından su döküyor olmasından bahsediyorum samimiyet derken.
5 yıldır Carla'nın işletmeciliğini yapan Bülent Sancakdar, geçtiğimiz yaz kendi otelini inşa etmek üzere kollarını sıvadığını belirtmiş ve 2008 yazında hizmete gireceklerini söylemişti. 2008 yazına az kaldığını farkedince Bülent Bey'i aramak farz oldu. Sağolsun yeni tesisin fotograflarını göndermiş. Yandaki ve aşağıdaki fotograf Villa Aşina'dan. Bir sonraki gönderide diğer fotograflarını da yayınlayacağım. Ben de ilk kez henüz gitmediğim bir yerin tanıtım yazısını yazıyorum. Yeni tesis Carla'nın olduğu bölgede adı manidar: Villa Aşina. Bir yerde aşina olduğunuz herşey ve daha fazlası demek istiyorlar sanki :) Ayrıca Carla'da güler yüzü ile misafirlerin tüm sorunlarıyla ilgilenen mimar Arzu Hanım da Aşina'da olacakmış. Tek eksik haski cinsi bence otelin maskotu Zeyna. Zeyna taşınmış ve yerini duyduğuma göre Zeytin'e bırakmış.
Son olarak Datça'ya gitmenizi, bozulmamış (her ne kadar eski halini bilenler bu savı geçersiz bulsa bile) ve daha ne kadar böyle kalacağı belli olmayan Datça'yı görün. Bir çok tatil merkezine göre daha ucuza tatil yapabileceğiniz tesisler var. Tabii gün boyu süren yer yer eşek şakası havasında eğlenceler, açık büfe öğlen yemeği kuyruğu, dondurma saati, akşam animasyonları kısaca Akdeniz otellerinin all included (herşey dahil) havasından hoşlanıyorsanız sakın gelmeyin.

6 yorum:

acupofcaffein dedi ki...

Villa Aşina, bu yılki durağımız olabilir. Yazın iki hafta tatil yaparız. Birisi Datça tatili, diğeri Çıralı. Bu iki yere uğramadan yazı bitirmeyiz... Ahmetin günaydın deyip bize sabah kahvesi getirmesi,abla canınız ne çekiyor yapayım demesi ve bunları içtenlikle söylmesi öyle her yerde bulunur şey değil (Datça), yada portakal ağcından portakal koparıp, nar koparıp gözlemenin yanında sunan Ayşenin gülümseyişi (Çıralı)...sitemde buraların reklamını az yapıyıyorum...çünkü insanların buraya gidip onları incitmelereinden oraları betona çevirmelerinden korkuyorum...

sadeceözgür dedi ki...

@acupofcaffein:
şimdi bu "reklamı az yapalım" konusunu daha önce de yazan, öneren olmuştu. belki de haklısınız. ancak ben de şöyle düşünüyorum: internet deniz-derya. bu deniz-derya içerisinde birbirimizi bulabiliyorsak (birbirimizi derken benzer keyifleri paylaşan insanlar demek istiyorum) keyif aldıklarımızı paylaşsak bile oralardan keyif almayacaklar zaten sayfalarımızı da ziyaret etmeyecekler. Geçenlerde arkadaş anlatıyordu Çıralı mı ne Antalya'da bir yere gittik böyle şey olmaz, ben orada pansiyonda kalıp dünyanın parasını verdim. aynı paraya herşey dahile giderdim
diye. yani diyeceğim o ki korkmaya gerek yok. bizlere keyif veren şeyler çok kişi tarafından paylaşılmıyor zaten. yani istesek bile yazdıklarımızla oralara gidenler artmaz. tabii buna sevinmek mi lazım orası uzuuun bir yazının konusu olabilir :)

Adsız dedi ki...

Villa Aşina'ya sakın gitmeyin! Arz Hanım denilen şahsın çok kötü ve içten pazarlıklı biri olduğunu göz önünde bulundurun. Manzarası çok güzel diye 10 günlük yer ayırttığımız, hatta kendilerine güvenerek bir haftalık ödemeyi nakten ve peşinen yaptığımız Villa Carla'da her gün buz gibi suyla duş yapmak zorunda kaldık. Bütün şikayetlerimize rağmen gülüp geçtiler, hiç mi hiç ilgilenmediler. Gerisini anlatmama bile gerek yok. Cilaya aldanma kardeş.

SADECEOZGUR dedi ki...

"Adsız" adlı yorumcunun yazdıklarını hayretle karşıladım. Villa Aşina iyi bir yerdi biz ziyaret ettiğimizde...

Adsız dedi ki...

Benden söylemesi... Gidenin hem parasına yazık olur, hem de tatili rezil olur

SADECEOZGUR dedi ki...

Aralıklarla iki olumsuz yorumu görünce merak ettim ben de. Ilk olumsuz yorum, begenmedigi yonleri belirtmis. Ikinci yorum daha ustu kapali kalmis. Zaten fazla olmayan sevdigim mekanlarin birini kaybetmedigimi umarim...