Perşembe, Mart 22, 2007

Mercan Balık

Sakarya caddesinde balıkçıları bir arada bulabilirsiniz. Birbiriyle yanyana dükkanlarda, benzer fiyatlı benzer balıklar satılır. Şimdilerde bu dükkanlara, balıkların pişirilmişlerinin satıldığı balık fast foodları eklendi.
Eskiden Kemer'in olduğu köşeden (gene eskiden) Yeni Sahne'nin olduğu tarafa doğru ilerlerken sol tarafınızda kalıyor Mercan Balık. Balık döner, balık kokoreç (ki şiddetle tavsiye edilir) gibi özel lezzetlerin yanı sıra çeşitli balıkların çeşitli pişirilme yöntemleriyle sunulduğu, güzel dekorlu bir mekan Mercan Balık. İki katlı oturma salonunun bir katını sigara içmeyenlere ayırarak takdirimizi kazanmış mekan. Fiyatlar, balık restaurantlarıyla kıyaslandığında oldukça makul. Adres ve telefon bilgileri aşağıda...
Mercan Balık
Selanik Caddesi No:10/2
Kızılay / ANKARA
tel (312) 430 12 47

4 yorum:

Adsız dedi ki...

Sakaryadaki en lezzetli baliklarin yapildigi yer. Tavsiye ederim, levrek sis ise benim favorim ve balik corbasi cok guzel.

bilge dedi ki...

slm ben bilge sürekli gitigim bir yer yaz kıs fark etmez corbası harika balıksız bir hayat düsünemiyorum.)

serin dedi ki...

yönetimin bana dönmesini istiyorum her geldiğimde can sıkıcı bir olayla karşılaşıyorum chilly_fsd@hotmail.com

merttekin dedi ki...

Slm ben balığın memleketinden (İskenderun'dan)yazıyorum gecen hafta,19.03.2010 tarihinde arkadaşımla balık yedik lüfer yedik lezzeti o kadar güzeldiki cok ama cok beğendim,hatta arkadaşıma buraya geldiğimde beni tekarr oraya götürmesini rica ettim,hizmette cok güzeldi,herkesi tebrik ediyorum gercekten harikaydı..
İskenderun'dan sevgiler.... son bir söz

sokakların denize cıkmasada,seviyorum seni ANKARA..